در مراسم قالیشویان تبیین شد: پیام آیین قالیشویان مبارزه با ظالم و دفاع از مظلوم است - قالیشویان فین کاشان | مشهد اردهالقالیشویان فین کاشان | مشهد اردهال در مراسم قالیشویان تبیین شد: پیام آیین قالیشویان مبارزه با ظالم و دفاع از مظلوم است - قالیشویان فین کاشان | مشهد اردهال

مراسم سنتی مذهبی قالیشویان فین کاشان

آخرین نگاره ها

خبرنامه

حتی یک مطلب رو هم از دست ندید

ایمیل با www شروع نمیشود !

در مراسم قالیشویان تبیین شد: پیام آیین قالیشویان مبارزه با ظالم و دفاع از مظلوم است

حجت الاسلام والمسملین ، در  کاشان در مشهد ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت سید وسالار شهیدان و مصایب عقیله بنی هاشم حضرت زینب کبری (س) و سیدالساجدین (ع)گفت: این مراسم به مناسبت شهادت فرزند بزرگوار امام محمدباقر علیه السلام امامی که خود در کربلا حضور داشت و طعم اسارت و صعوبت را منزل به منزل دنبال سیدالشهدا متحمل شد تشکیل یافته است.

وی با استناد به حدیثی از رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم که تکریم امامزادگان عامل ضمانت و شفاعت پیامبر از تکریم کنندگان در روز قیامت است گفت: برگزاری این آیین تکریم و بزرگداشت این امامزاده لازم التعظیم است.

به‌گفته‌وی،حضور سلطانعلی بن امام محمدباقر علیهما السلام عامل برکات وآثار زیادی در منطقه اردهال است که همواره سیل زایرین وبهرمنده مندی آنها را از این آستان مقدس موجب شده است.

این کارشناس مذهبی در ادامه با اشاره به اهمیت مقام معظم رهبری به جایگاه امامزادگان در کشور گفت: مقام عظمای ولایت توجه خاصی به دارند بطوریکه سال قبلایشان و خانواده اش در این آستان مقدس مشرف شدند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رفيعي، دليل پراکندگی بقاع متبرکه امامزادگان در نقاط مختلف کشور اعم کوه، دره و مناطق کوهستانی را ظلم ستیزی، دفاع مظلوم و مبارزه با حاکمان ستمگر برشمرد.

وی با اشاره وجود ۸ هزار امامزاده در سراسر کشور که فقط ۴۰۰ امامزاده آن در شهر مقدس قم است گفت: روحیه ظلم ستیزی و حمایت از مظلوم از خون علوی در ذات ایمه اطهار و امامزادگان علیهم السلام اجمعین نهفته است.

به‌گفته‌وی، تفکر مبارزه با ظالم و دفاع مظلوم پیام ایمه بر اساس آیه قرآنی ” کونوا للظالم خصما وللمظلوم عونا” به همگان بویژه شیعیان است.

حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی، شهادت را هزینه مبارزه با ظالم و دفاع از مظلوم دانست و گفت :سید حسن نصرالله در لبنان، شیخ نمر در عربستان، شیخ زکزاکی در نیجریه، شهید صدر شهید حکیم، شهید سعیدی و شهید غفاری و شیخ قاسم در بحرین امروز هزینه مبارزه با ظالم و دفاع از مظلوم را پرداخت کردند و می کنند.

وی با تاکید بر اینکه امروز دشمنی استکبار بدلیل مبارزه جمهوری اسلامی ایران با ظالم و دفاع از مظلومان دنیا است گفت:طرح مباحث دشمن در مورد ایران با عنوان موشک و قدرت هسته بهانه ای بیش نیست چون خوب می داند که نظام اسلامی دنبال تولید بمب اتم نیست.

به‌گفته‌وی، اگر امروز ایران دست از حمایت مظلومان جهان از جمله یمن، بحرین، میانمار، و لبنان بردارد دیگر با جمهوری اسلامی دشمنی نخواهد داشت.

حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی، حمایت وهابیت و آل خلیفه را از حاکمان ستمگر و ظالمان تاکید کرد و گفت :منافع آنها در گرو این حمایت است.

وی با تاکید بر اینکه توصیه امیرالمومنین به فرزندانش و تمام مسلمانان مبارزه با ظالم و حمایت از مظلوم است گفت: سخن امام سجاد علیه السلام در مورد صفات ایمه امامزادگان ۶ شاخصه علم، حلم، فصاحت، شجاعت، جودو سخاوت و بردباری است که راز ماندگاری آنها در دل مردم و در طول تاریخ شده است.

به‌گفته‌وی، رمز موفقیت مبارزان با حاکمان ستمگر چهار خصوصیت شجاعت نظامی، اخلاقی، اجتماعی و سیاسی در مواجهه با ظلم و ستم است.

حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی، شهید حججی مصداق چهار شجاعت نظامی، اخلاقی، اجتماعی و سیاسی است.

وی مصداق شجاعت اخلاقی را صداقت و پرهيز از کذب، شجاعت اجتماعی را تحمل و مقابله به مثل نکردن با ناسزا شنیدن و شجاعت سیاسی را مشخص بودن موضع دانست و گفت :گاهی صداقت، کوتاه آمدن و کنترل خشم در همه عرصه های اخلاقی، اجتماعی و سیاسی شجاعت است.

شایان ذکر است :آیین سنتی مذهبی قالیشویان شهیداردهال در کاشان با سرویس دهی صلواتی ۴۰ تاکسی سازمان تاکسیرانی شهرداری کاشان در ایاب و ذهاب زایرین برگزارشد.

بدون دیدگاه

    
    بهینه سازی سایت w3eo وب سئو