تاچند روز بوی معطر به مشام میرسید - قالیشویان فین کاشان | مشهد اردهالقالیشویان فین کاشان | مشهد اردهال تاچند روز بوی معطر به مشام میرسید - قالیشویان فین کاشان | مشهد اردهال

مراسم سنتی مذهبی قالیشویان فین کاشان

آخرین نگاره ها

خبرنامه

حتی یک مطلب رو هم از دست ندید

ایمیل با www شروع نمیشود !

تاچند روز بوی معطر به مشام میرسید

آقای نصرالله شکری زاده که مسئول فنی آستانه بوده است می گوید:

آقای سیدمحمود ماجدی که یکی از خدام آستانه بود هنگام فوت وصیت نمودکه مرا اول در ورودی صفه آنجا که کفش کن (ایوان صفا) است دفن کنید، می خواهم همه زوار آستانه از روی قبر من بگذرند.

هنگام دفن کردن جسد او ناگهان سمت پایین لحد سوراخ شد و بوی معطری ازسردابه (محل دفن شهدابه احتمال قوی ) در فضا پیچید.

پدرخودم که داخل قبر بود می گوید: دستم را داخل سردابه کردم، دستم به یکی ازتابوتها رسید و جسد را لمس کردم .مثل آدم خواب می نمود. خلاصه اینکه پدرم سوراخی را که به سردابه منتهی می شد مسدود نکرد و همان طور روی قبر را پوشاندند. در این حال حاضران همه صلوات می فرستادند و تا چند روز بوی معطری تمام فضا را گرفته بود.

حاج غلامعلی عبدلی،یکی ازخدام محترم آستانه که بیش از سی سال است درآستانه مقدسه حضرت درحال خدمتگزاری است،می گوید: درماه رمضان سال ۱۳۷۶ه ش کرامت زیررابه چشم خوددیدم.

آقای عطایی که یکی از کارمندان شهرداری کاشان است یک زن مریض افغان را که در پتو پیچیده شده بود و شوهر و پدرش همراهش بودند،به داخل حرم آوردند و گفت:این زن مریض شده و دکترهای کاشان جوابش کرده اند. من گفتم او رابه ببریم و شفایش را ازحضرت سلطانعلی بخواهیم.

زن مریض راکنار ضریح مقدس خواباندند. پس ازگذشت ساعتی شنیدم صدایی ازداخل حرم بلند شد.

همه متحیرماندند. داخل حرم شدیم،دیدم زن افغانی دور حرم می چرخد و فرش ها را بلند می کند. گفتم: چه شده؟

گفت:من درعالم خواب آقا را دیدم و به من مقداری پول داد که الان گم کرده ام. آقاسلطانعلی به من فرمود: این پول ها عوض قرآنی است که هدیه نمودی. بعد به من فرمود: برو دست راست آستانه منزل یکی از خدام، آشی پخته اند،مقداری ازآن بخور.

زن مریض افغان که به دست حضرت سلطانعلی گرفته بود از حرم بیرون آمد و به منزل آن خادم رفت و مشاهده کرد آش پخته اند و مقداری ازآن را پس از نقل ماجرا و اظهار شگفتی حاضران تناول کرد.
نکته جالب این است که زن افغان وقتی ازافغانستان به ایران می آمده بین چیزهایی که باخود داشته قرآنی بوده و او برای اینکه نکند به قرآن در بین راه اهانت شود، آن را در سر مرز هدیه می دهد و حضرت سلطانعلی(ع) در عالم رویا این عمل زن افغان رابدون پاسخ نمی گذارد. نکته دیگر اینکه کسی نمی دانست (مخصوصا”زن افغانی)که درمنزل دست راست آستانه آش پخته اند.

بدون دیدگاه

    
    بهینه سازی سایت w3eo وب سئو